Home 2014 Maj

Monthly Archives: Maj 2014

Shqiptari, shikuesi i 2 miliardtë i “Gangnam Style”

Se shqiptarët janë të prirur të jenë pjesë e ngjarjeve të jashtëzakonshme, jo vetëm në vend, por edhe në botë, e vërteton edhe fakti...

Rita Ora flet shqip në një emision zvicëran (Video)

uperylli shqiptar, Rita Ora, edhe një herë është treguar shumë krenare me prejardhjen e saj. Ajo në një emision zvicëran ka folur në gjuhën...

Big Brother 7, fiton Nevila

Big Brother Albania 7 tashmë e ka fituesen e këtij edicioni – ajo është Nevila. Reality shou më i madh shqiptar hyri pas një periudhe...

Në shtator, Kosova kundër Argjentinës?

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, në muajin shtator mund të sfidojë Argjentinën në një ndeshje miqësore. Të përzgjedhurit e Albert Bunjakut, në muajin tetor do...

Xhaka: Zgjodha Zvicrën pasi Shqipëria nuk më ftoi kurrë

Reprezentuesi shqiptar i Zvicrës, Granit Xhaka në një intervistë për ‘La Gazzetta dello Sport’, ka thënë se vjen nga një familje patriotësh dhe një...

Tenton të shmang pagesën doganore shqiptari nga Serbia

Gjilan – Nga Policia kufitare në Muqibabë raportohet se Njësitë policore gjatë kontrollit në bagazhin e veturës “Yugo” me targa të Serbisë të cilën...

“NATO dhe Rusia të veprojnë bashkërisht në Ukrainë, si në Kosovë”

Rusia dhe NATO-s duhet të bashkojnë trupat së bashku dhe të hyjnë në Ukrainën lindore, ka thënë gjenerali i pensionuar gjerman, Harald Kujat, duke...

Ermali një bashkëpunim me Mimoza Shkodra

Si duket këngëtarëve po ju pëlqejnë shumë bashkëpunimet kohëve të fundit. Vera do të jetë e mbushur me duete e bashkëpunime e kësaj vale...

20 shenjat e tumorit tek femrat

Pjesa më e madhe e femrave nënvlerësojnë shenjat e sëmundjeve serioze, nuk i marrin seriozisht dhe nuk shkojnë tek mjeku që në fazat e...

Studentët e Luginës: “Dilema për USHT dhe UEJL”

Studentë dhe maturantë nga Lugina e Preshevës kërkojnë që Universiteti Shtetëror i Tetovës dhe ai i Evropës Juglindore në Tetovë të sqarojnë qartë se...