Home 2014 Maj

Monthly Archives: Maj 2014

Jonathan zotohet se do të luftojë Boko Haramin

Presidenti i Nigerisë, Goodluck Jonathan, është zotuar se do të zhvillojë një “luftë të përgjithshme” kundër grupit islamik militant, Boko Haram. Duke folur në 15-vjetorin...

Japoni, shpërthen naftëmbajtësja, 4 në gjendje të rëndë

Pas një shpërthimi të ndodhur në një depozitë të madhe nafte në Japoni, në naftëmbajtësen Shiki Maru, në afërsi teë portit Himeji, katër persona...

“Paqja studentore” : Në zgjedhje bënë hile edhe dekanë e profesorë

Organizata “Paqja Studentore” thotë se ka përcjellë me vëmendje të plotë procesin e zgjedhjeve studentore dhe se gjatë këtij procesi ka evidentuar shumë parregullsi. “Ne...

Gara automobilistike më 1 qershor mbyll për 6 orë rrugën “B” të kryeqytetit

Drejtoria e Shërbimeve Publike, Mbrojtjes dhe Shpëtimit i Komunës së Prishtinës njofton se më 1 qershor, nga ora 10:00 deri në ora 16:00, në...

Hoxhaj kërkon përkrahje nga Princin jordanez

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur të enjten në takim Madhërinë e tij, Princin Ghazi bin Muhammad të Mbretërisë...

Serbia zonë lufte, Mali i Zi asgjë, Shqipëria vend i krimit

Një hartë e botës është realizuar nga Martin Vargic, një artist i cili ka punuar në atë për katër muaj, në një përpjekje për...

Forumi i të Rinjve Myslimanë përzihet në politikë, përzgjedh deputetët!

Forumi i të Rinjve Myslimanë përmes një komunikate, bëjnë thirrje që të mos votohen disa kandidatë për deputetë, që përfaqësojnë subjekte të ndryshme. Ata kanë...

Haradinaj: Kosovës i kanë humbur vlerat, ne do ia kthejmë

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se Kosova prej pavarësisë ka marrë drejtim të gabuar dhe se sipas tij “janë...

Jacobson: Votoni ata që do të garantojnë ligjshmëri

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka thënë se është shumë e rëndësishme që zgjedhjet nacionale në vendin...

Bujanoc:Mbahet manifestim kushtuar Isras dhe Miraxhit

Në sallën e madhe të shtëpisë së kulturës në Bujanoc, sot është organizuar manifestim fetar   e  për nder të Isras dhe Miraxhit.  Programi fetar kushtuar ...