Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

6021 POSTS 0 COMMENTS

Shuajb Neziri: Për mua është një fillim i ri e një...

Shuajb Neziri nga sot ka pranuar zyrtarisht pranuar  detyrën e drejtorit të turizmit pranë komunës së Bujanocit. Në profilin e tij në facebook Neziri ka...

Naser Asani fillon detyrën e drejtorit të Barnatorës së Qytetit në...

Naser Asani nga dita e sotme ka filluar të  ushtrojë detyrën e drejtorit të Barnatorës së Qytetit. Me këtë rast në profilin e trij në...

Myftiu Saqipi, uron hfz. Shaqirin për zgjedhjen në krye të rijasetit...

Kryetari i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi, i cili njëherit është edhe z/reis i Rijasetit të Bashkësisë Islame...

Pensionohet arsimtari Hasan Sulejmani i nderuar dhe i respektuar nga shoqëria

Për Hasan Sulejmanin sot ishte dita e fundit si arsimtar në shkollën fillore"Muharrem Kadriu"në Tërrnovc duke e përfunduar karrierën e tij 40 vjeçare. Në rrespekt...

Komunikatë – Shtabi për situata të jashtëzakonshme

htabi për situata të jashtëzakonshme i Komunës së Bujanocit me qëllim të parandalimit të përhapjes së virusit COVID 19 dhe të mbrojtjes së shëndetit...

Sot në selinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar është mbajtur mbledhja e...

Ekzekutivi i Këshillit Kombëtar Shqiptar e sheh si të padrejtë dhe të jashtëligjshme njoftimin nga Zyra për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicave në...

Gazetari Ismaili: Prokurorët serbë pranojnë se kanë bashkëpunuar me Gjykatën Speciale

I ftuar në Spotlight në Vizion Plus, nga Alban Dudushi, gazetari nga Bujanoci, Jeton Ismaili, përmes një lidhjeje skype ka konfirmuar se prokurorët serbë...

Fillon asfaltimi i rrugës Tërnoc-Turi(video)

Kanë  filluar sot punimet për  asfaltimin e rrugës Tërnoc-Turi. Sipas një njotimi të lëshuar nga komuna e Bujanocit gjatësia e kësaj rruge është 1150 metra...

Nagip Salihi nga Tërrnovci i kthehet muzikës, së shpejti ...

Këngëtari i mirënjohur Nagip Salihi nga Tërrnovci i madh,  komuna e Bujanocit pas një pauze të gjatë i rikthehet muzikës. Dikur i këndonte Tërrnovcit, dhe...

Almir Aliti zgjidhet kryetar i sindikatës në sh.f ” Muharrem Kadriu”...

Punëtorët e shkollës filllore” Muharrem Kadriu” në Tërnoc, anëtar të sindikatës së pavarur të kësaj shkolle kanë zgjedhur sot kryetarin e ri të këtij...