Home 2014 Maj

Monthly Archives: Maj 2014

Nga e hëna kemi përmisim të motit

Moti jostabil që po mbretëron ditëve të fundit, do të vazhdojë kështu edhe për katër ditët e mbetura të kësaj jave. Me diell dhe...

Lugina mund të shpëtohet, por vetëm nëse angazhohemi seriozisht

Ndihma për Luginën vetëm sa ka filluar – le të kritikojmë për ta nxitur e jo për ta sabotuar   Vërejtjet dhe pakënaqësitë që kemi...

Vlera e muajit Rexheb dhe natës së Regaibit

Muaji Rexhep llogaritet nga muajt e shenjtë, që është nevojë e muslimanit ta ketë në llogari aktivitetin  e tij. Në këtë muaj, pastaj në...

Nata e shënuar Regaib

  Nata e shënuar Regaib, sipas kalendarit hënor, është nata duke u gdhirë xhumaja e parë (nata që lidh ditën e enjte me të premte)...

1 maji, Dita Ndërkombëtare e Punës

Kremtimi i 1 majit lidhet ngushtë me protestat e përgjithshme e të përgjakshme të dhjetëra mijëra punëtorëve të fabrikave të Çikagos në Amerikë, me...

Rriten çmimet e biletave për Kosovë-Turqi

Ndeshja e dytë miqësore e Kosovës në arenën ndërkombëtare do të kushtojë më shumë për xhepat e tifozëve. Federata e Futbollit të Kosovës, pritet...

Adnani, më i mirë se legjenda Giggs? (Video)

Superylli shqiptar, Adnan Januzaj, ka sfiduar Ryan Giggsin në sfidën DHL, sponsorit të Manchester United. Adnani u tregua i aftë po sikur legjenda e ‘Djajve...