Home Aktuale Në Zvicër mbahet festë ndërkulturore (foto/video)

Në Zvicër mbahet festë ndërkulturore (foto/video)

1315
0
SHARE

Në komunën e Belmont-Broye të Zvicrës më 4 qershor 2023 është mbajtur festë ndërkulturore. Festa është organizuar nga komuna në fjalë.


Me këtë rast shqiptarët kanë qenë të përfaqësuar denjësisht, duke prezentuar traditat kombëtare, raporton Lugina Press.
Vlenë të theksohet se në këtë festë kanë marrë pjesë edhe komuniteti portugez, zvicerian dhe tailandez.