Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

6123 POSTS 0 COMMENTS

Bujanoc: Me sukses zhvillohet seminari “Teknikat e të mësuarit/nxënit”

Në Bujanoc me suksese është zhvilluar seminari "Teknikat e të mësuarit-nxënit"    me mësimdhënësit e shkollave fillore  dhe të mesme të komunës së Bujanocit. Seminari është...

Arbër Pajaziti: Një kujtim i hidhur

Me urdhër të ushtrisë serbe, më 23 prill të vitit 1999 rreth orës 17:00, u bë dëbimi i banorëve të Tërnocit, pa dallim fëmijë,...

LUGINA E PRESHEVËS, GJATË TRISHTIMIT TË QUAJTUR MOBILIZIM I DHUNSHËM

Ekskluzive Nexhmedin Saqipi, është një personazh i gjallë i jetës sonë politike, arsimore, kulturore, fetare e humanitare, i cili i mbanë të freskëta kujtimet e...

Pajaziti: Fakti që asnjëra parti si ka 51% e...

Kryetari i APN – së dega në Bujanoc, Arbër Pajaziti përmes një postimi në fb ka shkruar se koalicioni në Preshevë duhet të bëhet...

Fatime Adili: Letër për babin

Fatime Adili, vajza e të ndjerit Rexhep Adili ka përkujtuar sot 13 vjetorin e vdekjes së babait , duke postuar një shkrim në profilin...

IN Memoriam: Rexhep Adili

Kryesia e KF “Tërnoci” përkujton sot në 13 vjetorin e ndarjes fizike nga kjo botë, futbollistin, trajnerin, sportdashësin dhe mbi të gjitha personin që...

Kompania “Bici” dorëzon donacionin ndërmarrjes “Komunalia” një kamion

Kompania private vendore "BICI" sot i ka dhuruar Ndërmarrjes Publike Komunalia një kamion për grumbullimin e mbeturinave, donacion ky i cili do të shërbejë...

Osmani: Të bëhemi më paqësorë e tolerant në këtë muaj...

Sekretari i Këshillit të Bashkësisë Islame(KBI) në Preshevë pranë BIPBM-së , Jeton Osmani  ka uruar muajin e shenjtë të Ramazanit Osmani me këtë rast ka...

Ademi: Të jesh përfaqësues i komunitetit të besimtarëve për mua është...

Pas marrjes së detyrës si kryetar i KBI-së të BIK në Preshevë Nexhmedin Ademi duke iu falënderuar për besimin e dhënë ka dakur me...

Mr.Nexhmedin Ademi zgjidhet kryetar i KBI-së të BIK në Preshevë

Pas zgjedhjeve të mbajtura në Bashkësinë Islame të Kosovës për Komunën e Preshevës, Mr. Nexhmedin Ademi është zgjedhur në krye të saj, dhe sot...