Home 2017 Janar

Monthly Archives: Janar 2017

Saqipi: Riaktivizimi i idesë për këmbim territoresh me efekte negative

Kohëve të fundit, riaktualizimi i idesë për ndërrim territoresh, mes Kosovës dhe Serbisë, ka mbushur gazetat vendore dhe ndërkombëtare, duke ndarë në dysh qëndrimet...

Kryetari i BL-së së Tërnocit Agim Haliti ka falënderuar bashkëvendasit...

Në një postim në profilin e tij në facebook, kryetari  i Bashkëisë Lokale  të Tërnocit ka falënderuar  bashkekombasit dhe bashkevendasit  të cilën jetojnë në...

Pasqyra javore

Edhe java  që e lam pas në komunat e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës është karakterizuar me ngjarje të shumta të karakterit politik, social, kulturor,...

Botohet numri i shtatë i revistës letrare “Qëndresa”

Doli nga shtypi numri i shtatë i revistës letrare “Qëndresa”, organ i Shoqatës së Shkrimtarëve “Feniks” Preshevë. Revista letrare “Qëndresa” është revistë vjetore dhe del...

Bujanoc: Sot soleminisht u bë pranim dorëzimi i donacionit nga Qeveria e...

Sekretari i parë i Ambasadës së Japonisë Yamato Masayoshi vizitoi komunën e Bujanocit. Me këtë rast sot edhe soleminisht u bë pranim dorëzimi i donacionit...

Koordinimi i punëve rreth realizimit të projekteve në Luginë

Dje, kryetari i BIPBM-së dhe z/reisi i Rijasetit, Nexhmedin ef. Saqipi, priti një delegacion nga përfaqësuesit e Organizatës “LIZA”, të përbërë nga kryetari i...

OSBE shton vëmendje për Luginën e Preshevës

Sot  Ambasadori i OSBE-së në Beograd Andrea Orizio priti në takim kryetarin e PVD-së Riza Halimin, kryetarin e Bujanocit  Shaip Kamberin dhe deputetin popullor...

Komuna e Bujanocit siguron një kamion për mbledhjen e mbeturinave

Nëpërmjet faqes zyrtare të komunës së Bujanocit, është bërë e ditur së administrata komunale ka siguruar një kamionë për mbledhjen e mbeturinave. “Për nevojat e...

SHKMT “Jehona” jehoi me orën letrare në Zvicër

Në studio “Syri Blu”, të Zvicrës, SHKMT “Jehona”, organizoi një orë letrare me krijues nga diaspora dhe vendlindja. Orën letrare e konsideroi të hapur kryetari...

Pasqyra javore

Edhe java  që e lam pas në komunat e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës është karakterizuar me ngjarje të shumta të karakterit politik, social, kulturor,...