Home Aktuale OSBE shton vëmendje për Luginën e Preshevës

OSBE shton vëmendje për Luginën e Preshevës

144
0
SHARE

Sot  Ambasadori i OSBE-së në Beograd Andrea Orizio priti në takim kryetarin e PVD-së Riza Halimin, kryetarin e Bujanocit  Shaip Kamberin dhe deputetin popullor Fatmir Hasanin.

Në këtë takim siç mësohet OSBE  do të shtoj vëmendjen për Luginën e Preshevës duke kërkuar që edhe qendra e saj në Vjenë të jetë prezente në rajon./Lugina Press/