Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

6218 POSTS 0 COMMENTS

APN kundërshton listën PVD-PD-LPD, paralajmëron koalicionin APN-LR të bazuar në...

ALTERNATIVA për Ndryshim me indinjatë të thellë, referuar Komunikatës së PVD-së të publikuar në rrjetin social Facebook, ka konstatuar se ky subjekt politik në...

KOALICIONI I SHQIPTARËVE TË LUGINËS fillon me grumbullimin e nënshkrimeve

KOALICIONI I SHQIPTARËVE TË LUGINËS fillon me grumbullimin e nënshkrimeve përkrahëse në Bujanoc dhe Preshevë Ftohen të gjithë qytetarët shqiptar të Komunës së Bujanocit dhe...

Pajaziti për Koalicionin PVD, PD, LPD

Kryetari i Degës së Alternativës për Ndryshim, Arbër Pajaziti, ka komentuar marrëveshjen e sotme të PVD-së, PD-së dhe LPD-së rreth krijimit të „Koalicionit të...

Arrihet marrëveshje për Listën e përbashkët parlamenatare ndërmjet PVD-PD-LPD

Partia për Veprim Demokratik-PVD ka njoftuar sot se është arritur marrëveshja me dy subjekte tjera: Partia Demokratike-PD dhe Lëvizja e Progresit Demokratik-LPD, për pjesëmarrje...

Edicioi i dhjetë “Ditët e Miqësisë” të Gezetarëve Shqiptarë mbahet...

Edicioi i dhjetë "Ditët e Miqësisë të Gezetarëve Shqiptarë" këtë vit është mbajtur në Kosovë në 14 vjetorin e pavarësisë së saj. Tashmë një dekadë...

Bashkësitë fetare dalin bashkë kundër martesave të së njëjtës gjini

Klerikët fetarë në Kosovë janë mbledhur këtë të mërkurë dhe kanë nënshkruar deklaratën e përbashkët kundër martesave të së njëjtës gjini. “Bashkësitë fetare të Kosovës...

Bujanoc: Thyhen xhamat e LPD-së, Musliu apelon për gjakftohtësi(video)

Bujanoc 17 shkurt-  Në selinë e  Lëvizjes së Progresit Demokratik në Bujanoc   sot  janë thyer xhamat dhe është dëmtuar një pjesë e inventarit. Kryetari i...

Aniku ,7 vjeçari nga Tërnoci i Bujanocit pjesëmarrës në...

Anik Hamidi nga Tërnoci i Bujanocit që nga fëmijëria  e ka filluar karrierën e tij duke marrë pjesë në festivale të ndryshme të botës...

Gresa Lahu që synoi ulsen në...

Kandidatja më e re  nga lista e Uran Ismailit për Prishtinën,  Gresa Lahu ndonëse ishte  re ne moshë dukej   të ishte  edhe njëra  nga...

Prokuroria në Serbi propozon të ngrihet aktakuzë ndaj Shaip Kamberit

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka thënë se vazhdimisht pushteti serb dhe mediat atje janë munduar që ta përbaltin emrin e...