Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

6123 POSTS 0 COMMENTS

Pensionohet arsimtarja Jalldëze Ebibi, e nderuar dhe e respektuar...

Në rrespekt të shkuarjes  në  pension të arsimtares Jalldëze Ebibi,  drejtoria e shkollës fillore” Muharrem Kadriu” në Tërrnovc,  ka organizuar një takim përshëndetës që...

Familja Kumova e gashtme të ndihmoj shkollën e Tërrnovcit

Kryetari i Organizatës “Rumelisiad” nga Turqia Omer Kumova,  së bashku me babanë e tij Bajram Kumova kanë vizituar sot shkollën fillore"Muharrem Kadriu", në  Tërrnovc...

Miftiu i BIPBM-së Nexhmedin Saqipi merr vaksinën kundër koronavirusit

 Miftiu  i BIPBM-së Nexhmedin Saqipi  sot ka marrur vaksinën  e parë  Pfizer,kundër koronavirusit. Saqipi posa ka marrur vaksinën  ka plasuar disa foto në faceebok së...

Kryetari Arifi priti drejtuesit e Organizatës “RUMELISIAD”nga Turqia

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi ka pritur sot kryetarin e Organizatës "RUMELISIAD"   Omer Kumova me seli në Bursa të Turqisë. Takimin e ka...

Asfaltohet një rrugë në Bilaç

Asfaltimi i një rruge në Bilaç ka shënuar edhe fillimin e sezonit të punimeve në infrastrukturë në komunë të Bujanocit. Faqja zyrtare e komunës në...

Mërgimtari, Gadaf Osmani nga Tërrnovci nuk harroi shkollën ku...

Gadaf Osmani është një mërgimtar tjetër i rradhës nga Tërrnovci, cili jeton dhe vepron në shtetin Zvicerian, që ka menduar për shkollën fillore"Muharrem Kadriu"...

Kompania TURKER nga Stambolli dhuron 525 kontejnerë për komunën e Bujanocit

Komuna e Bujanocit përmes faqes së saj në FB ka njoftuar për arritjen e një donacioni nga Turqia. Njoftimi nga komuna e Bujanocit: Kompania TURKER nga...

Rexhepi: Tendenca për disciplinim të medias sa bajate dhe e rrezikshme...

Driton Rexhepi, ish kandidat për kryetar komune,  njëherit dhe këshilltarë në Kuvendin Komunal të Bujanocit, ka reaguar pas publikimit të rezultateve për ndarjen e...

Pajaziti:Vjet i bëri asfalt, këtë vit i nënçmoj

Kryetari i APN-së në Bujanoc, Arbër Pajaziti,  ka reaguar  pas publikimit të rezultateve për ndarjen e mjeteve për mediat nga ana e pushtetit lokal.   Më...

Fillojnë xhirimet e dokumentarit “Ditët e Hafiz Avni Aliut”

Këtyre ditëve kanë filluar xhirimet e  dokumentarit "Ditët e Hafiz Avni Aliut"  kushtuar  jetës dhe veprës së tij. Dokumentarin   "Ditët e Hafiz Avni Aliut"   po...