Home 2017 Tetor

Monthly Archives: Tetor 2017

Ramadani: Jemi munduar t’i përfshijmë të gjithë vendbanimet në bazë të nevojës së qytetarëve(video)

    Enver Ramadani  kryeshef për inevstime dhe zhvillim në Bujanoc në një intervistë për RTV"Spektri" dhe portalin informativ Lugina Press ka thënë se jemi...

Kasami: S’ka BDI, tanimë ka vetëm LSDM

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami tha se koalicioni Aleanca me Besë ka fituar ndaj aparatit shtetëror. ”Jemi këtu me gjithë manipulimet e bëra e...

Sela: Nuk e pranojmë rezultatin e zgjedhjeve, është kryer presion dhe blerje votash

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, nuk pranon rezultatin e votimeve të sotme në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale. Ai tha se...

Xhemil Qamili, kryetar i komunës së Dollnenit (Foto)

Komuna e Dollnenit | Ora: 21:42 | Vota të numëruara: 100% | 3. Xhemil Qamili, BDI: 3844 19. Bilal Karishik, LSDM: 3144

Ramiz Merko shpall fitore në Komunën e Strugës

Kandidati i BDI-së për Komunën e Strugës, Ramiz Merko, para qytetarëve të Strugës tha se kjo është Struga multietnike dhe tha se kjo Strugë...

Isen Shabani, kryetar i Komunës së Vrapçishtit (Foto)

Telegrafi Maqedoni ju sjell të detajuara rezultatet minut pas minute, të bazuara në Komisionin Shtetëror Zgjedhor. Komuna e Vrapçishtit | Ora: 21:27 | Vota të...

Taravari: Gostivari u çlirua prej diktatorit!

Kandidati për kryetar të Gostivarit, Arben Taravari nga Aleanca për shqiptarët e shpalli fitoren ndaj Nevzat Bejtës të BDI-së, njofton Telegrafi Maqedoni. ”I falemnderoj të gjithë...

Arifi: Për herë të parë në histori, një kandidat udhëheq dy herë në Tetovë

Kandidatja e BDI-së për Komunën e Tetovës, Teuta Arifi, në konferencë për shtyp falënderoi votuesit e saj dhe tha se për herë të parë...

Erkan Arifi, kryetar i Komunës së Likovës (Foto)

Sipas rezultatit përfundimtar të KSHZ-së, fitues në këtë komunë është Erkan Arifi, nga BDI-ja. Komuna e Likovës | Ora: 22:12 | Vota të numëruara: 100%...

Ahmeti: Fituam betejat

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në konferencë për shtyp tha se BDI ka realizuar fitore në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale. Ai tha se...