Home Aktuale Ahmeti: Fituam betejat

Ahmeti: Fituam betejat

177
0
SHARE

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në konferencë për shtyp tha se BDI ka realizuar fitore në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale.

Ai tha se kadidatët e BDI-së në Strugë, Çair, Dibër, Saraj, Likovë, Dollnen, Tearcë, Pllasnicë dhe Kërçovë kanë arritur fitore, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ai falënderoi qytetarët dhe aktivistët e BDI-së për votat e që i kanë dhënë partisë së tij, dhe tha se zgjedhjet lokale kanë kaluar në atmosferë demokratike.

Kryetari i BDI-së shtoi se në Komunën e Gostivarit janë në pritje të rezultateve./Telegrafi/