Home 2014 Maj 1

Daily Archives: 01/05/2014

Neymar e admiron Messin: Është një yll

Futbollisti brazilian, Neymar, ka thurur lavde për bashkëlojtarin e tij te Barcelona, Lionel Messi. Braziliani theksoi se argjentinasi është një yll të cilin e...

Shaqiri, ylli i Zvicrës në Botërorin e Brazilit

Në një analizë të ‘RantSports’, Xherdan Shaqiri shihet si ylli i Përfaqësueses së Zvicrës në Botërorin e Brazilit. Shaqiri pritet të luajë në sulmin...

Manchester Unitedi është treguar skuadër e pamëshirshme për një tifoz të saj. Krerët e këtij klubi ia kanë ndaluar hyrjen në stadiumet mysafire një...

​Martinez i hapur për Barcelonën

Mesfushori i Bayern Munichut, Javi Martinez është i hapur të negocioi për një transferim të mundshëm te Barcelonën gjatë afatit kalimtar të verës, raporton...

Ja lista definitive e kandidatëve-studentë (25) nga Lugina e Preshevës që u pranuan në...

Ministria e Shendetësisë së Kosovës për studentët nga Lugina e Preshevës ka ndarë një kontribut prej mëse 100 mijë euro. Ka pranuar 25 kanditatë-studentë...

Benfica e Sevilla në finale, eliminohen Juventus e Valencia (Video)

Benfica ka arritur të nxjerr barazim 0:0 ndaj Juventusit në Torino për të kaluar në finale të Ligës së Evropës. Atje ata do të...

“Sektori publik shkel të drejtat e punëtorëve”

Preshevë / Bujanoc - Komisioni për të Drejtat e Njeriut në Preshevë kërkuar punën e inspektimit dhe autoritetet tjera relevante për të ndërhyrë në...

The Game dhe T.I, kacafytje me policinë (Video)

Reperët e njohur amerikanë, The Game dhe T.I, kanë pasur telashe mëngjesin e të mërkurës në Los Angeles, pasi janë konfrontuar me policinë e...

Prekëse: Ylli i muzikës ukrainase lutet: SHBA, na mbroni nga rusët!

Yllja e muzikës pop në Ukrainë, Ruslana - që është fituese e Eurovizionit dhe aktiviste e Ukrainës proevropiane - ka kërkuar nga Washingtoni dhe...

Kida, sukses i madh me këngën e re

Këngëtarja e re shqiptare, Kida, ka arritur sukses mjaft të madh së fundmi me videoklipin e ri “Rikthejm Na”. Bashkëpunimi me Mc Kreshën ka rezultuar...