Home Aktuale Në ordinancën “GASTRO” në Gjilan me sukses lirojnë ezofagun e një fëmiu(foto)

Në ordinancën “GASTRO” në Gjilan me sukses lirojnë ezofagun e një fëmiu(foto)

1342
0
SHARE

Në ordinancën “GASTRO” në gjilan sot është kryer me sukses një ndërhyrje urgjente mjekësore për lirim e frymëmarrjes të fëmiut A.Q. 1,5 vjeçare raporton Lugina Press.
Dy mjekët  nga Gillani, Dr .Besnik Elezi dhe Dr.Sulltan Sulejmani me sukses sot kanë kryer një ndërhyrje urgjente mjekësore për lirimin e ezofagut të një fëmiu.
Bëhet fjalë për fëmiun A.Q. 1,5 vjeçare që kishte gëlltitur 20 centë duke i mbetur kështu në ezofagun e fëmijut duke shkaktuar vështirësi të frymëmarrjes dhe panikë tek famiu dhe familja.
Ndërkohë me intervenimin e dy mjekëve Dr. Besnik Elezi dhe Dr.Sulltan Sulejmani , 20 centët e gëlltitura janë larguar dhe shëndeti I fëmiut është në gjëndje të mirë. /Lugina Press/

 

10422430_10152623595446516_8305145769354604709_n

10942673_10152623595511516_281803001102932829_n