Home Aktuale Myftiu i BIPBM-së, Nexhmedin Saqipi në pritje të presidentit turk Erdoan, në...

Myftiu i BIPBM-së, Nexhmedin Saqipi në pritje të presidentit turk Erdoan, në Beograd

708
0
SHARE

   Sot, në Beograd Kryetari i BIPBM-së,  Nexhmedin Saqipi, ishe në pritje të  presidentit të Turqisë Rexhep Taip Erdoan.

Presidenti i republikës së Turqisë Rexhep Taip Erdoan gjatë qëndrimit të tij në Beograd ndër të tjera vizitoi dhe  xhaminë Bajrakli dhe  Rijasetin e Bashkësisë Islame.

Me këtë rast në pritje të presidentit turk Erdoan ishte dhe myftiu i BIPBM-së Nexhemdin Saqipi ku e shoqëroi në xhaminë Bajrakli, Rijasetin e Bashkësisë Islame. po ashtu gjatë  lutjes së përbashkët dhe vizitës në Kalimegdan thuhet në njoftimin e faqes zyrtare të BIPBM-së në facebook./Lugina Press/