Home Aktuale KF”Tërnoci” udhëton drejtë turneut “Kupa e Pavarësisë 2017” në Vlorë

KF”Tërnoci” udhëton drejtë turneut “Kupa e Pavarësisë 2017” në Vlorë

1098
0
SHARE

Klubi Futbollistik “Tërnoci” do të jetë pjesë e aktivitetit mbarëkombëtar ‘Kupa Pavarësia 2017″ që zhvillohet   më datë 25 dhe 26 nëntor në Orikum – Vlorë, raporton Lugina Press.     

 

Gjatë ditës së sotme  Futbollistik “Tërnoci”  me dy grupmoshat u11 dhe u13 kanë udhëtuar drejt  Vlorës për të marrë pjesë në turneun mbarëkombëtar i cili ka karakter garues e që zvillohet për nder të festave të nëntorit

Në Vlorë do të zhvillohet  , edicioni i  Kupës “  Kupa Pavarësia 2017″ një aktivitet   që organizohet nga Federata Shqiptare e Futbollit. Kjo Kupë do të zvillohet më  25 dhe 26 nëntor 2017 në Orikum – Vlorë

Pikërisht, në  përvjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, ky aktivitet do të bashkojë nëpërmjet futbollit, katër   shqiptare, nga Kosova, Mali i Zi, Maqedonia dhe Shqipëria e Lugina e Preshevës me çrast  do të marre pjesë dhe KF”Tërnoci” me  me dy grupmoshat u11 dhe u13./Lugina Press/