Home Aktuale Ejani bashkërisht të përmbyllim projektin” Personazhi im i preferuar”

Ejani bashkërisht të përmbyllim projektin” Personazhi im i preferuar”

467
0
SHARE

Ejani bashkarisht të përmbyllim projektin” Personazhi im i preferuar.
Me një emsion i cili do të mbahet nesër duke filluar nga ora 11:00, në shtëpinë e kulturrës në Bujanoc, përmbyllet projekti” Personazhi im i preferuar”
Implementueset e projektit Lumturije Ameti dhe Resmie Bajrami- Ramadani me këtë rast ftojnë fëmijët parashkollorë por edhe me të vegjël të marrin pjesë në këtë emision përmbyllës me crast do të kenë rastin të takohen me personazhe përrallore.
Në program do të prezentojnë fëmijët parashkollorë me program artisik.

Bartëset e programit dy gazetaret Lumka e Resmia kanë falënderuar KKSH dhe Qeverinë e Kosovës që ua kanë mundësuar të realizojnë projektin në fjalë.
Ato po ashtu iu janë mirënjohëse edhe edukatoreve të entit parashkollorë për bashkëpunim gjatë realizimit të emisioneve.