Home SPORT Barca nuk njeh kundërshtar

Barca nuk njeh kundërshtar

545
0
SHARE

Barcelona është treguar skuadër më e fortë përballë Espanyolit në derbin katalunas duke fituar me rezultat 2-0 në Cornella-El Prat.

Një paraqitje jashtëzakonisht cilësore e Blaugranëve në gjysmën e parë, në të cilën arritën të realizojnë dy gola.

Messi pasoi te Jordi Alba që ndodhej në anën e majtë dhe pasimi i tij në zonë u shfrytëzua nga Neymar për golin e parë (17’).

Pas kombinimeve me Iniestan, Suarez asistoi për Lionel Messin, i cili nuk e pati të vështirë të realizonte (25’).

Një veprim aspak i mençur i Jordi Albas në pjesën e dytë. Mbrojtësi i krahut fillimisht mori karton të verdhë duke reaguar me goditje të topit ndaj veprimit të arbitrit, ndërsa sërish shprehu me fjalë pakënaqësinë e tij dhe gjyqtari e nxori kartonin e kuq (54’).

Një veprim aspak i mençur i Jordi Albas në pjesën e dytë. Mbrojtësi i krahut fillimisht mori karton të verdhë duke reaguar me goditje të topit ndaj veprimit të arbitrit, ndërsa sërish shprehu me fjalë pakënaqësinë e tij dhe gjyqtari e nxori kartonin e kuq (54’).