Home Nga Rajoni Serbia e ndihmonë Shqipërinë me 50 mijë euro

Serbia e ndihmonë Shqipërinë me 50 mijë euro

198
0
SHARE

Qeveria e Serbisë ka vendosur në mbledhjen e sotme që të dërgojë ndihma prej 50 mijë eurosh Shqipërisë dhe Maqedonisë, me rastin e vërshimeve katastrofike që i kanë goditur këto dy shtete, transmeton Indeksonline raportet e mediave serbe.

Ky vendim për ndihmë është marrë me propozim të kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, ka njoftuar zyra për media e ekzekutivist serb.