Home LAJME A e dini sa vjet i ka mbushur sot ‘Cima’? (Foto)

A e dini sa vjet i ka mbushur sot ‘Cima’? (Foto)

666
0
SHARE

Rasim Thaçi sot feston ditëlindjen e 67-të.

Humoristi i njohur më mirë me emrin përkëdhelës si Cima ka falënderuar të gjithë ata që i kanë qëndruar afër përgjatë karrierës.

“Sot me 13.07.2016 është ditëlindja ime dhe mbusha përplot 67 vite jetë. Me këtë rast ju falënderoj që gjithë këto vite më përkrahët dhe më përkrahni vazhdimisht. Me respekt Cima”, ka shkruar ai.

Aktori kujtohet me rolin e tija të famshme përkrah Sevdai Radogoshit – Qumilit dhe Ibrahim  Krajkovës-Lecit.