Home 2017 Maj

Monthly Archives: Maj 2017

Kryetari i LMT-së në Zvicër Luan Aqifi është takuar me...

  Kryetari i Lidhjes së Mërgimtarëve  të Tërnocit (LMT) në Zvicër,  Luan Aqifi është takuar me disa autoritete shtetërore Zvicerane. Takimi  është zhvilluar me shefin...

Përfundon trajnim për mësimdhënës

 Këshilli Kombëtar Shqiptar (KKSH), në bashkëpunim me Universitetin publik të Gjilanit “Kadri Zeka” si dhe në bashkëpunim me shkollat në gjuhën shqipe në Preshevë...

Kosova Lindore: Vetëm Ramush Haradinaj mund të na kthejë nderin dhe idealet tona

Gjilan - Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, kandidatët për deputetë në Parlamentin e Kosovës në radhët e koalicionit PDK-AAK-NISMA, përfaqësues të...

Kamberi dhe Sinani,po marrin pjesë në konferencën e komunave të Ballkanit Perëndimorë

Kryetari i Bujanocit, Shaip Kamberi, bashkë me kryetaren e Preshevës, Ardita Sinani, po marrin pjesë në punimet e Konferencës së parë regjionale të komunave...

Xhaxhi Piktor më 1 Qershor do të qëndroj në Bujanoc

Për Ditën ndërkombëtare të fëmijëve, më 1 Qershor, në Bujanoc do të qëndroj Xhaxhi Piktori. Fëmijët dhe Xhaxi Piktori, duke filluar nga ora 11 në...

Kamberi: Luginës s’mund t’i ndalohet e drejta e bashkëpunimit me Prishtinën e Tiranën

Tri komunat e Luginës së Preshevës e kanë të garantuar të drejtën e bashkëpunimit me Prishtinën e Tiranën dhe këtë të drejtë askush nuk...

Taipi rikthehet nga lëndimi, e ardhmja kombëtares shqiptare

Njëri nga futbollistët më perspektiv në trojet shqiptare llogaritet edhe Shqiprim Taipi. Mesfushori nga Tërrnoci i Luginës është pjesë e klubit të madh shqiptar, Shkëndija...

Merita Pinta-Maloku: „Gjithmonë kam dashur ti ndihmoj të tjerëve“

Intervistë me znj. Merita Pinta-Maloku, një grua mërgimtare jashtëzakonisht e sukseshme në Zvicër   Një plak para vdekjes më thonte, se të kisha me jetuar edhe...

Kryetari i i OVL-së të UÇPMB-së në Bujanoc Muhamed Xhemaili ua uron Ramazanin

Në këtë ditë të bekuar xhumaje kemi një nderë të veçantë të presim një mysafir special i cili një herë në vit viziton besimtarët...

Rrënimi i Xhamisë në Zemun, akt vandal shtetëror

Lajmi i hidhur se në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, në Zemun afër Beogradit, forca të shumta policore dhe xhandarmëria, kanë rrënuar...