Home LAJME Zvicra kërkon të këndellet, ftohen pesë shqiptarë

Zvicra kërkon të këndellet, ftohen pesë shqiptarë

279
0
SHARE

Trajneri serb i kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkovic, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e radhës së helvetikëve.

Zvicra në kuadër të kualifikimeve për Euro 2016, do të luaj me Lituaninë, ndërsa pak ditë më vonë, miqësore me Poloninë.

Petkovic, në këtë ndeshje ka ftuar pesë shqiptarë, Valon Behramin, Xherdan Shaqirin, Admir Mehmedin, Pajtim Kasamin dhe Blerim Xhemalin, ndërsa mungon Granit Xhaka i lënduar.

Ekipi:

Portierët: Yann Sommer (Borussia Moenchengladbach), Roman Buerki (Freiburg), Marwin Hitz (Augsburg), Yvon Mvogo (Young Boys)

Mbrojtësit: Stephan Lichtsteiner (Juventus), Steve von Bergen (Young Boys), Fabian Schaer (Basel), Philippe Senderos (Aston Villa), Johan Djourou (Hamburger SV), Francois Moubandje (Toulouse), Fabian Lustenberger (Hertha Berlin), Ricardo Rodriguez (Wolfsburg), Silvan Widmer (Udinese)

Mesfushorët: Valon Behrami (Hamburger SV), Blerim Xhemaili (Galatasaray), Gokhan Inler (Napoli), Gelson Fernandes (Rennes), Fabian Frei (Basel), Pajtim Kasami (Olympiakos), Valentin Stocker (Hertha Berlin), Xherdan Shaqiri (Bayern Munich)

Sulmuesit: Josip Drmic (Bayer Leverkusen), Haris Seferovic (Eintracht Frankfurt), Admir Mehmedi (Freiburg), Marco Schoenbaechler