Home LAJME Xhamia shqiptare që mahnit të huajt (Foto

Xhamia shqiptare që mahnit të huajt (Foto

153
0
SHARE

“Riza Bajrami” quhet xhamia që ndodhet në Shkozet të Durrësit. Stili i saj me katër minare dhe ambienti rreth e rrotull e bëjnë mbreslënëse. “World Bulletin” është faqja në të cilën është publikuar një foto e xhamisë, duke lënë me gojë hapur mijëra ndjekës nga e gjithë bota.

Për 3 orë kjo foto ka marrë mbi 13 mijë pëlqime dhe shumë komente që shprehen se për shkak të saj do të duhet të vizitojnë Shqipërinë.

riza-bajrrizaqqqqqiiixhamia_1459701513-4581059 xhamia_1459701523-2095930xhamiaaqqqqxhmia-shkozet