Home Aktuale Wilhelm: Kosova dhe Serbia të gjejnë zgjidhje

Wilhelm: Kosova dhe Serbia të gjejnë zgjidhje

173
0
SHARE

Kosova dhe Serbia duhet t’u japin zgjidhje disa çështjeve tejet të rëndësishme, që dalin nga Marrëveshja e Brukselit, pasi nga zbatimi i saj varet hapja e kapitullit të parë midis Serbisë dhe BE-së. Kështu ka thënë ambasadori gjerman në Beograd, Heinz Wilhelm për ‘B92’.

“Vazhdimi i dialogut do të ndodh në shkurt. Është humbur shumë kohë me vonesën e dialogut”, tha ambasadori gjerman në Serbi.