Home Aktuale Vuçiq, serbëve: Mos e lëshoni Kosovën

Vuçiq, serbëve: Mos e lëshoni Kosovën

91
0
SHARE

Kryeministri serb, Aleksander Vuçiq ka kërkuar nga serbët që jetojnë në Kosovë që mos t’i shesin pronat e tyre por të jetojnë në Kosovë, pasi që Qeveria serbe do të investojë në shëndetësi, arsim dhe në të gjitha fushat.

Ai ka përfunduar vizitën në komunën e Shtërpcës, ku është takuar me përfaqësuesit lokal dhe me qytetarë serbë, para ndërtesës së komunës.