Home Aktuale Vuçiq: Nxënësit shqiptar nga jugu i Serbisë nesër me tekste shkollore (VIDEO)

Vuçiq: Nxënësit shqiptar nga jugu i Serbisë nesër me tekste shkollore (VIDEO)

39
0
SHARE

Qytetarët të cilët përmbushin obligimet ndaj shtetit do të kenë të gjitha të drejtat, ndërsa ata që nuk e bëjnë, pa marrë parasysh a jeton në Beogread, Kragujevc, Nish, Subotic apo kudo tjetët, do ti ndërpritet rryma dhe të gjitha të tjerat, ka thënë kryeministri serb Aleksandar Vuçiq.

Nxënësit shqiptar në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë do të marrin tekstet shkollore nesër me 1 shtator në gjuhën shqipe, ka thënë kryeministri Serb Aleksandar Vuçiq i cili ka qëndruar sot në Merdare, duke shtuar se me këtë Serbia ka përmbushur obligimet e saj. /presheva.com/LuginaPress

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=8J7PjZPHePY” width=”560″ height=”315″]