Home Aktuale Vjen në Kosovë për tu martuar – e prostituojnë

Vjen në Kosovë për tu martuar – e prostituojnë

229
0
SHARE

Shkuesia e cila duket se është një traditë e mbetur pas, shfaqet herë pas here duke shënuar në jo pak raste, pasoja të rënda.

 

I tillë është edhe rasti i 44 vjeçares Pranvera C, nga Shkodra e cila pasi ka mashtruar një vajzë nga Shkodra se do ta martonte në Kosovë, pasi e ka dërguar atje ia ka shitur një burri nga Peja me iniciale M.H., me qëllim prostitucioni.
Ka qenë e dëmtuara e cila pasi mundi t’i shpëtojë martesës “me rrugët”, bëri denoncimin në polici, duke çuar në hapjen e hetimeve lidhur me këtë rast.

Ndërkohë falë bashkëpunimit mes policisë shqiptare dhe asaj të Kosovës, 44 vjeçarja Pranvera C., u depërtua nga Kosova për në Shqipëri ku pritet të përballet me akuzat që rëndojnë ndaj saj.
Lidhur me arrestimin, materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Shkodrës për të zbuluar më tej detajet e kësaj ngjarje.

LEAVE A REPLY