Home Aktuale Varroset ish-ushtari i UÇPMB-së Argtim Salihi(Bebi)nga Tërnoci(video)

Varroset ish-ushtari i UÇPMB-së Argtim Salihi(Bebi)nga Tërnoci(video)

287
0
SHARE

Në  fshatin Tërnoc të Bujanocit , është varrosur sot  ish ushtari i  UÇPMB-së Argtim Salihi(Bebi)  që ndërroi jetë   gjatë ditës së djeshme.

Në varrimin e tij kanë marrë pjesë, familjarë, bashkëluftëtarë dhe bashkëqytetarë, njofton Lugina Press.

Pas kryerjes së ceremonisë fetare islame, kryetari i OVL-së Bejtulla Bejtullahu ngriti lartë veprën e të ndjerit Argtim Salihi(Bebi). Argtim   Salihi ishte një ndër ushtarët  e parë  të  ish  UÇPMB-së./Lugina Press/

[youtube url=” https://www.youtube.com/watch?v=X2IRR6RAexI&feature=youtu.be ” width=”560″ height=”315″]