Home LAJME Varrimi i Armelës dhe Dijamantit bëhet të martën në Kosovë

Varrimi i Armelës dhe Dijamantit bëhet të martën në Kosovë

82
0
SHARE

Kosovarët e vrarë në Munih në sulmin me armë nga i riu 18 vjeçar, Ali Songoly, do të varrosen të martën në Kosovë.

Naim Zabërgja ka thënë se varrimi i Dijamantit do të bëhet të martën rreth orës 14:00 në fshatin Ropicë të Komunës së Vushtrrisë.

Edhe familjarët e viktimës Armela Segashi nga Podujeva kanë thënë se prindërit e të ndjerës do të kthehen nga Munihu nesër në mëngjes, ndërsa trupat e të rinjve të vdekur do të kthehen pasdite.