Home Aktuale Valoni nga Letovica e Bujanocit debuton në ligën e parë Zvicerane me...

Valoni nga Letovica e Bujanocit debuton në ligën e parë Zvicerane me Grasshopers Club

243
0
SHARE

Valon Fazliu me prejardhje nga Letovica e Bujanocit, por i lindur në Zvicërr me 1996 në qytetin e Cyrihut.

Në një bisedë me portalin presheva.com, Valoni tregon historinë e tij dhe fëmijërinë ku që nga femijeria ka filluar të luaj në klubin e “Grasshopper Club Zurich” ku kaloi nëpër të gjitha grupmoshat dhe arriti debutoi për ekipin e parë në ligen e parë profesionale të dielën me 19.02.2017


Valoni preferon të luaj me këmbë e tij të majtë ndërsa në fushë pozicioni mesfushor ofansiv.

Ai mban numri në debutim 32 dhe presheva.com ju sjell momente nga debutimi i tij./presheva.com/