Home SHKENCË Vajza që mbeti ngrirë për 500vite (video)

Vajza që mbeti ngrirë për 500vite (video)

6
0
SHARE

I ftohti, thatësia dhe ajri i paktë kanë bërë punën e tyre. Ajo ngriu për vdekje dhe sot kur kanë kaluar 500 vjet, ajo duket sikur flen ende.Shkencëtarët kanë ekzaminuar një vajzë rreth të 15-at, e cila jetonte në Perandorinë Inca. Ajo u sakrifikuar dhe mbeti e ngrirë për 500 vjet./LuginaPress

LEAVE A REPLY