Home Aktuale Urimi i kryetarit të PD-së për Fitër Bajramin

Urimi i kryetarit të PD-së për Fitër Bajramin

263
0
SHARE

Të nderuar vëllezër e motra.

Më lejonin që në emër të anetareve të Partisë Demokratike dhe në emrin tim personal të ju uroj gjithë shqiptarëve të besimit musliman në Luginë të Preshevës,si dhe në çdo pjesë të truallit etnik shqiptarë Festën e madhe fetare, Fitër Bajramin.

Uroj që në keto dite feste të mbretroje paqa,gëzimi,mbarësia,begatia e mbi te gjitha solidariteti mes njerzëve.

Duke lutur të madhin Zot të na pranoj agjërimin,ju uroj Festën e Fitër Bajramit!