Home LAJME Ukraina në sytë e Kremlinit

Ukraina në sytë e Kremlinit

115
0
SHARE

Zyra e Presidentit të Ukrainës, në Kiev nuk ka më roje. BBC shkruan se protestuesit –siç duket- kanë nën kontroll të plotë zonën e ndërtesave qeveritare.

Udhëheqesit e opozitës thonë se Viktor Janukoviç, duhet të japë dorëheqjen menjehërë. Ka raportime të pakonfirmuara se ai po udhëton drejt Karkivit, në lindje, në afërsi të kufirit me Rusinë.Protestuesit kërkojnë zgjedhje më 25 Maj dhe jo në fund të Dhjetorit, siç parashikonte marrëveshja qe u arrit të premten.

LEAVE A REPLY