Home EURO 2016 UEFA zgjedh golin më të mirë të Euro 2016, nuk është i...

UEFA zgjedh golin më të mirë të Euro 2016, nuk është i Shaqirit (Foto/Video)

513
0
SHARE

Është goli i mesfushorit hungarez, Zoltan Geras, i cili u zgjedh më i mirë i Kampionatit Evropian.

Ylli i Zvicrës, Xherdan Shaqiri nuk ka arritur ta fitoj garën për golin më të mirë të Euro 2016.

Edhe pse shënoi një euro gol ndaj Polonisë me gërshërë nga 16 metra, goli i kosovarit nuk është zgjedhur më i miri i Euros.

Kjo pasi, goli më i mirë i Euro 2016, nga UEFA, është zgjedhur goli i hungarezit, Zoltan Gera, që realizoi një gol të bukur në barazimin 3-3 ndaj Portugalisë.

Në garë për golin e vitit ishin edhe sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo, portugezi tjetër, Eder dhe uellsiani Robson-Kanu.

goal

Goli i Zoltan Geras: 

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=d46xuQR3dJI” width=”560″ height=”315″]