Home Aktuale UÇK merrë përsipër sulmet ndaj stacioneve policore në Maqedoni

UÇK merrë përsipër sulmet ndaj stacioneve policore në Maqedoni

215
0
SHARE

Përmes një emaili shpërndarë mediave, Ushtria Çlirimtare Kombëtare merrë përsipër përgjegjësinë për sulmet ndaj stacioneve policore në Maqedoni.

Një javë më parë dy mjete shpërthyese shpërthyen para stacioneve policore në Kumanovë dhe Tetovë.

“Mbrëmjen e natës 9 dhjetor, në orën 20 në mënyrë të koordinuar njësitet e UÇK goditën në afërsi stacionet policore në Bit Pazar Shkup, njësinë speciale Ilinden Shkup, Tetovë, Gostivar dhe Kumanovë”, thuhet në komunikatën e UÇK-së, e firmosur me emrin “Kushtrimi”.

Bashkë me komunikatën është lëshuar edhe deklaratë politike, gjithashtu e firmosur nga “Kushtrimi”, në të cilën shprehen shqetësime ndaj situatës aktuale të shqiptarëve në Maqedoni duke i bërë thirrje ndërkombëtarëve për ndërhyrje.

Ja deklaratat e shpërndara nëpër mediat elektronike:

files.php