Home Aktuale Shi, ftohtë, pranvera dhe moti i nxehtë javën e ardhshme!

Shi, ftohtë, pranvera dhe moti i nxehtë javën e ardhshme!

243
0
SHARE

Pas vikendit, kur janë paralajmëruar temperaturat e pranverës, ndërsa deri në fund të javës do të jet mot i ftohtë, shit ndërsa në male do të ketë edhe borë.

Para nesh për pesë ditë do të jetë mot i ftohtë dhe me shi, me erëra të forta, temperatura mesatare për këtë kohë do të jetë shumë nën mesatare, ndërsa përveç shirave të shumtë, do të ketë edhe erë të fortë.

“Nga dita e mërkurë deri ditën e premte do të bjerë shi. Ditën e mërkurë dhe të enjte të reshurat do të jenë intenzive, me erëra të forta” thuhet në njoftim të insititutit hidrometeorologjik.

Dita më e ftohtë do të jetë dita e enjte, kur temperatura në shumicën e vendeve do të jetë rreth 10 gradë./luginapress/