Home Aktuale Talenti Tërnocas me të ardhme të ndritur

Talenti Tërnocas me të ardhme të ndritur

418
0
SHARE

Dashuria për futbollin i ka lindur që nga mosha 5 vjeçare ,tani është vetëm 14 vjeçar .Është ky futbollisti me shumë të ardhme, Arlind Fejzullahu nga Tërnoci.

   Arlind

Në fushën e gjelbërt Arlindin e bënë të veçantë ngase ndjehet krenar që është vëllai i futbollistit të mirënjohur të kombëtares shqiptare Arbnor Fejzullahu.
Ky futbollist e ka zgjedhur një adresë për ta ushtruar talenti e tij, në shkollën e futbollit pranë KF “Tërnoci” nga aty ku doli vëlli i tij Arbnor Fejzullahu.

11898867_911841238852591_2370969845080439557_n

Kjo shkollë e cila funskionon në Tërnoc, kanë dalur talentë të shumtë e të cilët tashmë gjinden në fusha të ndryshme të ftubollit në Kosovë , Shqipëri por dhe në Europ.
Arlindi futbollin e ka të trashëguar jo vetëm nga i vëllai Arbnori por dhe nga babai i tij Fehmi Fejzullahu i cili kishte dhënë një kontribut të çmueshëm si futbollist në KF”Tërnoci”.

10345753_1005063526197028_2039299958613952283_n
Futbollin e kam pasion dhe synojë që të arrijë sa më shumë në karrierë , ëndrra ime dalë nga dalë po realizohet “, i ka thënë Lugina Press, Arlind Fejzullahu.
Si duket ëndrra e tij është që edhe ai një ditë të jetë pjesë e kombëtares shqiptare./Lugina Press/