Home Aktuale Taipi në garë për “Golin e Muajit në Zvicërr”(video)

Taipi në garë për “Golin e Muajit në Zvicërr”(video)

209
0
SHARE

Njëri nga dy golat e shënuat nga Gjelbrim Taipi në fitoren e skuadrës së tij me tre gola ndaj Schafhausen në sfidën hapëse të 2016 është një nga golat e përzgjedhur për golin e muajit.
Dy golat e tjerë më të cilët Taipi do të rivalizoj janë golat e shënuar nga Kwang Ryong Pak(Laussane-Sport) dheCrsitian Ianu(Wohlen)

Taipi ka shënuar 4 gola në Chalenge League të Zvicrrës me skuadrën e tij që ende gjendet në lojë për tu ngjitur në Superligë. Por rendimenti i 2016 është edhe më i lartë pasi tre nga katër golat janë shënuar gjatë këtij viti dhe mes tyre goli spektakular ndaj Schafhausen.

[youtube url=” https://www.youtube.com/watch?v=YjfsQ2jgpkk    ” width=”560″ height=”315″]