Home Aktuale SULM ME RAKETA MBI RIJAD, SULME ME AEROPLANË MBI JEMEN!(VIDEO)

SULM ME RAKETA MBI RIJAD, SULME ME AEROPLANË MBI JEMEN!(VIDEO)

115
0
SHARE

Huthët e Jemenit sot kanë hedhur raketa billistike mbi pallatin mbretërorë të Arabisë Saudite në Rijad. Pallati mbretërorë është dëmtuar në masë. I menjëhershëm ka qenë reagimi i ushtrisë saudite me aeroplan luftarakë. Janë duke u bombarduar pjesë të ndryshme të Jemenit. Ende nuk ka informacione mbi numrin e viktimave të dyanshme.
Për shkak të konflikteve të vazhdueshme mes dy vendeve, Arabia Saudite për muaj të tërë po mban të mbyllur kufirin e saj me Jemenin. Si rezultat, Jemeni është duke u përballë me krizën më të madhe në historinë e vetë në ushqim dhe barna. Numri i të vdekurve nga uria në Jemen është alarmrant. Nga kjo krizë e pakuptimtë, më të prekurit janë fëmijët që po vdesin ditë e më shumë…!

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=N1DxIpoZ2wU&t=14s   ” width=”560″ height=”315″]