Home LAJME Sot varroset Elvis Pista

Sot varroset Elvis Pista

161
0
SHARE

Ish deputeti i PDK do te varroset sot ne varrezat e qytetit te Rahovecit. Varrimi i tij është paralajmëruar për në orën 16 e 40 minuta.

Ndërkohë, para varrimit pritet të ketë një mbledhje komemorative në nderim te veprës së Pistës. Kjo mbledhje komemorative fillon ne ora 15 varrimi do te behet në ora 16.40.

Pista u vra pas mesnatës derisa po largohej nga një lokal me shokët dhe bashkëshorten e tij Besartës, së cilës po ia festonte ditëlindjen.

Autor i vrasjes akoma nuk dihet se kush është. Megjithatë policia dyshohet se ka gjet këpucën e atij që ka shtënë mbi Elvisitn katër herë radhazi duke e lënë vdekur në vend./Luginapress/