Home Aktuale Skuadra italiane këmbëngul për Gjimshitin

Skuadra italiane këmbëngul për Gjimshitin

131
0
SHARE

Drejtori i përgjithshëm i Crotones, Rafaele Vrena, si dhe drejtori sportiv Xhuzepe Ursino, ndodhen në Milano, aty ku po mundohen të çojnë përpara disa pista merkatoje.

Mes tyre është edhe ajo për mbrojtësin Berat Gjimshiti shkruan “tuttomercatoweb.com”.

Prej kohësh në mediat italiane është shkruar për interesimin Krotones për mbrojtësin e Shqipërisë.

Atalanta ka në dorë kartonin e tij dhe pritet të vendosë së çfarë do të bëjë. Sezonin e kaluar Gjimshiti ishte i huazuar te Avelino në Serinë B, ndërkohë që tanimë Crotone këmbëngul për të dhe më për më tepër luan në Serinë A.

Për lojtarin është një lëvizje e mirë, por duhet parë se çfarë mendon Atalanta.