Home Aktuale Shqipëria publikon listën përfundimtare për Euro 2016

Shqipëria publikon listën përfundimtare për Euro 2016

226
0
SHARE

Gianni De Biasi, përzgjedhësi i Shqipërisë, ka publikuar listën përfundimtare prej 23 lojtarëve që do të luajnë në Euro 2016 për kombëtaren shqiptare.

Amir Rrahmani, Milot Rashica, Berat Gjimshiti dhe Herolind Shala janë katër lojtarët që janë larguar nga lista preliminare prej 27 kuqezinjve.

Lista e Shqipërisë për Euro 2016:

1. Etrit Berisha
2. Orges Shehi
3. Alban Hoxha
4. Elseid Hysaj
5. Lorik Cana
6. Arlind Ajeti
7. Mërgim Mavraj
8. Naser Aliji
9. Armir Lenjani
10. Ansi Agolli
11. Frederik Veseli
12. Andi Lila
13. MIgjen Basha
14. Ledian Memushaj
15. Burim Kukeli
16. Taulant Xhaka
17. Ergys Kaçe
18. Armir Abrashi
19. Odise Roshi
20. Bekim Bala
21. Shkëlzen Gashi
22. Sokol Cikalleshi
23. Armando Sadiku