Home SPORT Shorti i Kupës FA

Shorti i Kupës FA

170
0
SHARE

Arsenali mund të luajë ndaj Manchester Unitedit në çerekfinale të FA Cup, nëse Djajtë e Kuq e mposhtin Preston North Endin.

Në fazën tjetër, Liverpooli është nikoqir i ekipit nga Championship, Blackburn Rovers.

Dy ndeshjet tjera zhvillohen ndërmjet Bradford Cityt dhe Readingut, dhe Aston Villa ndaj West Bromit.

Duelet çerekfinale të Kupës FA:

Liverpool v Blackburn Rovers
Bradford City v Reading
Preston / Manchester United v Arsenal
Aston Villa v West Brom