Home SPORT Shkenca: Ja sa kushton Ronaldo

Shkenca: Ja sa kushton Ronaldo

187
0
SHARE

Universiteti Politeknik i Valencias ka bërë një studim interesant, duke ardhur në përfundim se lojtari i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, kushton 149 milionë.

Sipas Marca, në këtë studim janë përfshirë në mënyrë shumë të saktë shumë statistika, po ashtu janë bërë krahasime me vlerat e lojtarëve të tjerë si Costa, Messi, Bale, Suarez.

Dhe në përfundim të këtij studimi nga Universiteti Politeknik, është vërtetuar se Cristiano Roanldo, kushton 149 milionë.