Home Aktuale Samiti ekonomik në Bursa, pjesëmarrës edhe Kryetari Arifi

Samiti ekonomik në Bursa, pjesëmarrës edhe Kryetari Arifi

30
0
SHARE

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi ka prezentuar në Samitin Ekonomik Ndërkombëtar Ballkanik në Bursë mundësitë e investimit në Luginë të Preshevës e në veçanti në komunën e Bujanocit.

10422229_1622566434647571_318145782832747288_n
Komunat dhe zhvillmi ekonomik, bashkëpunimi i Turqisë me Ballkanin ishte tema për të cilën diskutuan kryetarët e shteteve dhe të qverive, ministrat e ekonomisë të vendeve ballkanike, në edicionin e tretë të samitit konomik Ndërkombëtar Ballkanik, në organzim të industrialistëve të Turqisë “RUMELISIAD”, qyteti Bursa dhe Oda Ekonomike e Industrialistëve në Bursë nën nën patronazhin e Qeverisë së Republikës së Turqisë.

Në këtë Samit përveç krytarit Airfi ishin dhe kryetarë të komunave tjera nga Ballkani (Maqedonia, Kosova, Shqipëria, Bullgaria, Serbia, Mali i Zi, Greqia), ndërsa të ftuar ishin edhe biznesmenë, deputetë,e ministra. /Lugina Press/