Home Aktuale REGJISORI VALTON JAKUPI NOMINOHET PËR TU DEKORUAR NGA REPUBLIKA E SHQIPËRISË

REGJISORI VALTON JAKUPI NOMINOHET PËR TU DEKORUAR NGA REPUBLIKA E SHQIPËRISË

169
0
SHARE

 Së shpejti  do të mbahet dekorimi i personaliteteve të shquara në fusha të ndyshme  si  në  kulturë, shkencë, letërsi etj.

  Regjisori Europian Valton Jakupi është nominuar në  mesin e shumë personaliteteve që të dekorohet me çmimin Harpa 2016 .

15327669_1051973144930633_1321320383_n

   Në këtë eveniment është i ftuar edhe aktori i mirënjohur Naski Abdixhiku, ku dihet se është bashkëpunëtor në shumë filma të regjisorit Valton Jakupi.  Ky evenimet është organizuar nga Fondacioni Kulturor “Harpa” dhe   ka si qëllim të promovojë vlerat, të stimulojë personazhet më të vyera dhe t’i kthejë ata në një shembull frymëzues për të tjerët.

15300599_1051964324931515_2144413640_n

Çmimet Harpa, vijnë në një aktivitet të përvitshëm që Fondacioni “Harpa” organizon prej disa vitesh. Këto çmime janë themeluar si një hapësirë në shenjë mirënjohjeje për personalitetet e artit, kulturës, letërsisë, si dhe biznesmenë, institucione e politikanë që i ndihmojnë dhe zgjerojnë këto fusha.

-Çmimi i Madh Harpa
-Njeriu i vitit
-Shkrimtari më i mirë
-Poeti më i mirë
-Aktori/ regjisori i vitit
-Instrumentisti më i mirë
-Grupi më i mirë artistik
-Politikani më i mirë
-Sipërmarrësi i vitit
-Editori i vitit
-Gazetari më i mire

1412249_1236183723063137_5261423382313705472_o

Ndërkohë që portali informativ Lugina Press  ka marrë ftesë  në përcjelljen e këtij evenimenti  me  çrast do të njoftoj më gjërësisht lexuesit për ngjarjen në fjalë./Lugina Press/