Home Aktuale Regjisori Valton Jakupi dhuron pajisje shkollore për fëmijët me aftësi ndryshe...

Regjisori Valton Jakupi dhuron pajisje shkollore për fëmijët me aftësi ndryshe në Lezhë të Shqipërisë (video)

208
0
SHARE

Klodi, Besjana dhe Xhuliano jane femije me aftesi ndryshe ne Shkollen 9 vjecare “Marsha Gjoni” ne Rrile te Lezhes,por qe asnjehere nuk e kane ndjere mungesen dhe perkujdesjen e mesuesve te kesaj Shkolle.

Surprize e vecante per ta ka qene vizita e nje regjisori te njohur me fame boterore por me origjine shqiptare, Volton Jakupi i cili u takua nga afer me keta femije.

Per regjisorin Jakupi ndjesia per keta femije eshte e madhe, ndersa mes emocionesh ai thote: “Ne kemi nevoje per keta femije e jo ata per ne”.

Drejtoresha e Shkolles 9 vjecare Lina Guri, falenderoj regjisorin e njohur si i vetmi qe ju gjendet prane kesaj kategorie femijesh te kesaj shkolle.

Pervec femijeve me aftesi ndryshe ku regjisori Valton Jakupi ju solli disa dhurata, pajisje shkollore, ky i fundit premtoj qe do te jete serish ne kete shkolle me ndihma te tjera per te gjithe nxenesit.

[youtube url=” https://www.youtube.com/watch?v=wln8SKSo9HU ” width=”560″ height=”315″]