Home Aktuale Regjisori europian Valton Jakupi sot së bashku me rininë e...

Regjisori europian Valton Jakupi sot së bashku me rininë e vendit të tij(foto)

211
0
SHARE

Regjsori evropian me prejardhje shqiptare nga Tërnoci komuna e Bujanocit Valton Jakupi së bashku me kordinatorin e tij për Ballkan Blerim Abazin, gjatë pushimeve në vendlindjen e tij përveç aktiviteteve kulturore ka realizuar edhe aktivitete humanitare.
Gjatë ditës së sotme ai ka freskuar mbi 100 fëmijë të cilët po marrin pjesë në realizimin e projektit “Edu karavan” i cili është dedikuar për fëmijët e prodhuesëve të duhanit premtoi se do ta ndihmojë rininë e Bujanocit. Ky gjest human i gëzoi fëmijët ngase një regjisorë i përmasave evropiane ishte prezent para femijeve, ku shumica ishin mesuar ta shohin vetem nepermes mediave dhe filmave te ndryshme dhe qe ka menduar për të dhe se sot ishte në mesin e tyre. Vjollca Aliu koordinatore e projektit falëndëroi regjisorin Valtonin për gjestin në fjalë ndërkaq regjisori .
Jakupi premtoi se edhe në të radhëmendo ti ndihmoj fëmijët dhe të rinnjët e vendit të tijë. Shum shpejt po ashtu do të sjell një donacion ku do të ketë teknikë elektronike të ndryshme që do ti dedikohen të rinjëve të këtij qyteti./Lugina Press/