Home SPORT Reali rikthehet fuqishëm ja golat (VIDEO)

Reali rikthehet fuqishëm ja golat (VIDEO)

204
0
SHARE

Pas disfatës më Barcelonën dhe Sevillën, Rayo Vallecano ka qenë viktima e Realit duke pësuar me rezultat 5-0. Ronaldo shënoi golin e vetëm në pjesën e parë me golin e shënuar në minutën e 15. Reali shënoi poker golash në pjesën e dytë.
Carvajal shënoi në minutën e 55 pas një pasimi të bukur nga Ronaldo. Një asist të Di Marias, Bale nga afër e konkretizoi në gol në minutën e 68. Vetëm dy minuta më vonë, Bale bëri gati 70 metra vrap për një gol të bukur.
Morata e kompletoi “Manitan” në këtë ndeshje në minutën e 78- të . Me këtë fitore Reali mbetet në pozitën e tretë në La Liga, por që mbetet në garë për titull bashkë me Athletico Madridin e Barcelonën.