Home Aktuale Reagon vëllau i Komandant Lleshit:Për shqiptarët kam votu e jo për Stojançën(foto)

Reagon vëllau i Komandant Lleshit:Për shqiptarët kam votu e jo për Stojançën(foto)

175
0
SHARE

Duke i parë rrethanat e zhvilluara dhe firmosjen e koalicionit mes disa partive shqiptare dhe serbe vjen reagimi i vëllaut të Ridvan Qazimit.
I mllefosur skajshmërisht ai shprehet kundër koalicionit të formuar në Bujanoc, duke i’u drejtuar në rrjetin social:

“MOS E SHIT VOTËN (PVD+UDSH dhe Shaip Kamberi),  per shqiptaret kame votu e jo per stojanqen    “…!!!!

Koalicioni në Bujanoc për qeverisjen e re është formuar,  PVD-UDSH Shaip Kamberi, Grupi i Qytetarëve Dr Stojança Arsiq, Lëvizja e Progresit Demokratik – Jonuz Musliu, lista serbe-SPS-JS-SPO dhe Partia e Njësuar Rome të cilët  përbëjnë 24 këshilltarë.

izeti